KONST / Litografier / Färglitografi 12948253
nr 1294 8253
Olle Bonniér
(1925-2016), Sverige
Färglitografi, Arbetare, PT. Signerad, daterad -72. Motivet: 24x57 cm
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 2 december 2019
kl 20:22:39
1/12 15:47:48
Olle Bonniér
Läs mer om Olle Bonniér